SWiCH na Festiwalu Miasto Gwiazd

≡ 02 listopad, 2016

Jak co roku w Żyrardowie, na przełomie lata i jesieni spodziewać można się potężnej dawki kultury. Nieprzerwanie od 2009 roku dostarcza ją Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd. W dniach 10-24 września odbyła się ósma edycja Festiwalu.

Wybory Miss Ziemii Żyrardowskiej 2016

Zainteresowanie tym ogromnym wydarzeniem artystycznym już dawno wykroczyło poza lokalną społeczność. Dziś do „miasta z czerwonej cegły” przyjeżdżają goście z całego kraju, w tym rozpoznawalne i cenione osobistości ze świata nauki, kultury, sztuki i polityki.

W ciągu dwóch tygodni, w Żyrardowie i miastach partnerskich, organizowane były spotkania, koncerty, wystawy, recitale, warsztaty, spektakle i pokazy teatralne, projekcje filmowe czy panele publicystyczne. Festiwal nasączony jest wszelkimi formami sztuki - malarstwa, designu, grafiki, fotografii, rzeźby czy mody.

Zwieńczeniem każdej edycji Festiwalu są Wybory Miss Ziemi Żyrardowskiej - w tym dniu Żyrardów nazywany jest Miastem Piękna. Nie mogło tam zabraknąć reprezentacji SWiCh. Uczennice z II roku: Dominika Piotrowska, Dominika Truszkowska, Paulina Parol oraz Patrycja Strojek pod opieką Magdaleny Kossakowskiej przygotowały makijaże dla modelek biorących udział w pokazach młodych projektantów oraz kandydatek ubiegających się o tytuł Miss.

Warto zobaczyć

SWiCH na Festiwalu Miasto Gwiazd