Nowe logo SWiCH

≡ 09 lipiec, 2009

Szkoła Wizażu i Charakteryzacji kilka miesięcy temu zmieniła swoje logo i w tym samym momencie zaczęła także posługiwać się skrótem SWiCH. Nowy logotyp Szkoły przygotował na naszą prośbę jeden z najwybitniejszych polskich grafików, autor najbardziej znanych i rozpoznawalnych od lat znaków towarowych – Karol Śliwka. Jesteśmy dumni z tego, że możemy legitymować się logo tak wybitnego autora, dlatego z przyjemnością publikujemy kilka podstawowych faktów z jego biografii oraz galerie najbardziej znanych jego prac.

Karol Śliwka jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w 1959 r.). Zajmuje się grafiką użytkową. Za twórczość graficzną otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki na I Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych, Nagrodę I Stopnia Prezesa Rady Ministrów, Złoty Wawrzyn Olimpijski w dziedzinie plastyki, Złoty Medal na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Srebrny Medal za serię plakatów olimpijskich, “Złote Kasztany” za opakowania, nagrodę za znaczek pocztowy Organizacji Narodów Zjednoczonych i wiele innych. Wyróżniono go także Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką “Za zasługi dla Warszawy”, odznaką “Zasłużony Działacz Kultury” oraz Złotym Medalem “Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS”.

Jest autorem tak znanych znaków graficznych jak PKO, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Fabryka Kosmetyków Uroda, Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych, Polska Federacja Sportu, Polton, Dom Handlowy Smyk, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Zaprojektował liczne plakaty i najbardziej znane polskie znaczki pocztowe.

Nowe logo SWiCH