Praktyki przy spektaklu "Don Kichot z Kamienicy"

≡ 12 listopad, 2015

Długofalowa współpraca Szkoły Wizażu i Charakteryzacji SWiCH z Teatrem Kamienica zaowocowała stałymi praktykami dla uczennic i uczniów SWiCH, podczas których nasi Słuchacze przygotowują aktorów do spektaklu “Don Kichot z kamienicy”.

Praktyki rozpoczęły się od sesji zdjęciowej do materiałów promocyjnych. Emiliana Kamińskiego - Dyrektora Teatru Kamienica malowała uczennica II roku SWiCH - Paula Nowak. Do reportażowej sesji zdjęciowej aktorów malowały: Małgorzata Bałdowska (dyrektor SWiCH) oraz Marta Kożuchowska (absolwentka kursów wizażu I i II stopnia).

Don Kichot z Kamienicy - plakat - współpraca SWiCH z Teatrem Kamienica

Premiera tej niezwykłej sztuki odbyła się 24 października 2015 r. “Don Kichot z kamienicy” powstał przy okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej dyrektora i założyciela Teatru Kamienica - Emiliana Kamińskiego.

Przeniósł on spektakl we współczesne realia i wplótł w niego wątki autobiograficzne związane z walką o własny teatr. Sztuka jest manifestem artystycznym aktora, wyraża jego sprzeciw wobec nieprawidłowości współczesnego świata. Współczesny Don Kichot to szlachetny i silny mężczyzna, wierny ideałom, a w jego walce wspiera go piękna Aldonza, która w adaptacji Emiliana Kamińskiego od początku jest szlachetną i delikatną kobietą.

Praktyki przy spektaklu "Don Kichot z Kamienicy"

Ocena: 5.0/5 (4 głosy)