Pantone w makijażu - kolory roku 2016

≡ 18 kwiecień, 2016

Rok 2016 przyniósł nam nowe zestawienia kolorystyczne, a co za tym idzie nowe wyzwania, możliwości i inspiracje. Firma Pantone Inc., twórca specjalnego systemu identyfikacji kolorów, ogłosiła 10 najmodniejszych barw na ten rok. Pantone to nie tylko skala kolorystyczna, to wyjątkowe kolory, zawsze wyglądające zgodnie z tym, co znajdziemy w próbniku. Ponadto znajdują one swoje zastosowanie nie tylko w druku, ale także w świecie mody, designu i makijażu.

PANTONE w makijażu - kolory 2016 r.

Jako grupa profesjonalistów zajmujących się m.in. urodą i kolorami postanowiłyśmy podjąć wyzwanie i w sposób plastyczny, niecodzienny i może trochę zwariowany, wykorzystać spośród dziesięciu kolorów, kilka do stylizacji ust naszej modelki - Kingi Buśko.

Każda z barw nas otaczających ma swoje znaczenie i wywiera na nas pewien wpływ, podświadomie działając na nasze samopoczucie czy nastrój. Wybrane przez nas kolory Pantone to barwy pełne optymizmu, ambicji i pewności siebie.

Green Flash & Snorkel Blue - make-up Magdaleny Kossakowskiej / Szkoła Wizażu i Charakteryzacji SWiCHSnorkel Blue & Green Flash

Snorkel Blue (19-4049) – nieco „marynarski” granat to sztandarowy kolor porządku i dyscypliny. W odrobinę delikatniejszej wersji przedstawionej przez Pantone może stać się bazą dla każdego makijażu i stylizacji. Polecamy śmiało łączyć go z Green Flash (15-0146) – mocno nasyconą i świetlistą zielenią, która w makijażu stawia przysłowiową „kropkę nad i”. To kolor odważny i stanowczy, jednak wciąż kojarzony z naturą, przyrodą, dzięki czemu zawsze wygląda lekko.

Serenity Blue & Rose Quartz - make-up Magdaleny Kossakowskiej / Szkoła Wizażu i Charakteryzacji SWiCHSerenity Blue & Rose Quartz

Serenity Blue (15-3919) – to niezwykły niebieski kolor z delikatną nutą szarości - spokojny i dostojny, kryje w sobie pewną tajemnicę. Jest barwą skromną, świetnie sprawdzającą się w makijażu jako ciekawa i harmonizująca podstawa. Rose Quartz (13-1520) – to nieodłączny kochanek koloru Serenity. Pudrowy, ciepły róż cechuje się delikatnością i dziewczęcością. Jednocześnie kolor ten zrywa ze stereotypem infantylności. W makijażu doskonale sprawdzi się zarówno na ustach jak i na policzkach, świetnie podbije kolor niebieskiej tęczówki oka.

Buttercup & Limpet Shell - make-up Magdaleny Kossakowskiej / Szkoła Wizażu i Charakteryzacji SWiCHButtercup & Limpet Shell

Buttercup (12-0752) – brzmi smakowicie i dobrze się kojarzy. Pełen radości, ciepły i słoneczny żółcień przywodzi na myśl wakacje i odpoczynek. Buttercup stawia na pewność siebie i doskonale sprawdza się jako niewielki akcent kolorystyczny, rozświetlający całość stylizacji. Limpet shell (13-4810) – to optymistyczny, jasny kolor turkusu przełamany odrobina mięty. Barwa ta opisuje mądrość i prawdę. Według nas razem z buttercup stworzy silną, odważną i wesołą parę na nadchodzące ciepłe dni.

Make-up & redakcja tekstu: Magdalena Kossakowska, Modelka: Kinga Buśko, Zdjęcia: Piotr Pazdyka, Koordynacja projektu & korekta materiału: Anita Kot

Pantone w makijażu - kolory roku 2016

Ocena: 5.0/5 (3 głosy)