Sesja zdjęciowa 4 łapy & make-upy

≡ 30 sierpień, 2016

Rzeczą oczywistą jest, że piękny makijaż poprawi humor każdej kobiecie. Pomoże zatuszować niedoskonałości i podkreśli to, co w każdej jest najpiękniejsze. Ale czy makijażem można pomóc zwierzętom? Nasi wykładowcy i uczniowie udowodnili, że tak!

Tuż przed wakacjami, jak w każdej szkole policealnej, w SWiCH odbyła się sesja egzaminacyjna. Nasze wizażystki przystąpiły do sprawdzianu z wiodących przedmiotów – makijażu i fryzur. Tradycyjnie, każdy egzamin kończy się sesją fotograficzną. Jednak tym razem nie były to zwykłe zdjęcia.

Sesji egzaminacyjnej nadano tytuł „4 łapy & make-upy”, ponieważ jej głównym celem, była pomoc w znalezieniu domów podopiecznym Fundacji Bezdomniaki oraz AMI – Fundacji Pomocy Zwierzętom. Nasza ekipa chciała przełamać wizerunkowe stereotypy, krążące wokół tematu bezdomnych zwierząt i pokazać, że każdy wraz z kochającym, przywiązanym i oddanym zwierzakiem ze schroniska, będzie tworzył zjawiskowo piękne połączenie.

Sesja zdjęciowa 4 łapy & make-upy - Szkoła Wizażu i Charakteryzacji SWiCH pomaga psom

Do szkoły zaprosiliśmy ponad dwadzieścia psów szukających swojego miejsca na ziemi. Znalazły się wśród nich zarówno rasowe zwierzęta jak też kundelki, kilkumiesięczne psiaki i te z bagażem różnych doświadczeń. Niektóre wycofane inne garnące się do ciepła ludzkich rąk – zachwyciły wszystkich. Praca podad 50 osób uczestniczących w sesji (wolontariuszy, wykładowców, uczniów, modelek, pracowników szkoły, fotografów, operatorów filmowych i gości specjalnych) złożyła się na niezwykłe portrety przyjaźni między człowiekiem a psem.

Pomysł sesji „4 łapy & make-upy” chwycił za serca przedstawicieli show biznesu. Przed obiektywem fotografów stanęli: wizażystka gwiazd – Ewa Gil, aktorzy: Anna Janik, Karina Węgiełek i Michał „Misiek” Koterski”, wokalistka – Ivs Alter oraz dziennikarka Radia Kolor – Justyna Sokołowska. Psiaki, z którymi zapozowali tuż po pierwszej publikacji zdjęć błyskawicznie znalazły domy. Kilku innych, czworonożnych bohaterów sesji również znalazło własny kąt i miskę pełną jedzenia – łącznie do tej pory adoptowano połowę pozujących do zdjęć czworonogów z obu Fundacji. Pozostałe psy w tym m.in.: kundelek - Kumpel, labrador - Zefir, bokser - Wacek, czy buldog francuski - Ropuch nadal czekają na „swoich” ludzi w domach tymczasowych. Dla tych, którzy zdecydują się na adopcję dobra wiadomość – każdy zwierzak, który w wyniku sesji znajdzie nowego właściciela otrzyma od firmy Doctor Dog pyszną wyprawkę.

W sprawie adopcji prosimy kontaktować się z Fundacją Bezdomniaki (tel.: 602608109, e-mail: fundacjabezdomniaki@gmail.com). Zachęcamy do udziału w akcji!

Partnerzy akcji

Doctor DogFundacja BezdomniakiSklep z artykułami dla zwierząt AlfredAMI - Fundacja Pomocy ZwierzętomRadio Kolor

Sesja zdjęciowa 4 łapy & make-upy

Ocena: 5.0/5 (4 głosy)