"Opera w baśni" - współpraca SWiCH z Operą Light

≡ 06 wrzesień, 2016

Opera Light jest miejscem, które wprowadza widza w piękny świat muzyki poważnej. Nie znaczy to jednak, że skupia tylko wysmakowanych melomanów. Repertuar jest skonstruowany w ten sposób, aby już najmłodsi odkryli w operze, operetkach czy wodewilach piękno wielkich dzieł.

Szkoła Wizażu i Charakteryzacji SWiCH współpracuje z Operą Light. Sierpnień 2016 r.

“Opera w baśni - baśń w operze” w reżyserii Macieja Gąsiorka oraz Katarzyny Laskowskiej, jest spektaklem poruszającym emocje i wyobraźnię dziecięcą. Piękne kostiumy, scenografia i kompozycje (m.in.: Rossiniego, Humperdincka, Mozarta, Różyckiego) wplecione są między bajkowe postaci: Jasia i Małgosię, Kopciuszka, Rusałkę czy Don Kichota. Ale wprawne oko wychwyci także niezwykłe makijaże i charakteryzacje aktorów m.in.: Katarzyny Laskowskiej, Piotra Rafałka, Roberta Szpręgiela czy Macieja Gąsiorka.

Wizażystka - Anna Siadlak wraz z uczennicą SWiCH - Dominika Piotrowską, pracowały z twórcami “Opera w Baśni - Baśń w Operze”. Ich pracę - wymyślne makijaże dla wróżki czy papug, doklejone wąsy Don Kichota, czy subtelny makijaż bajkowej Małgosi, będzie można oglądać na plakacie promującym spektakl.

Warto zobaczyć

"Opera w baśni" - współpraca SWiCH z Operą Light