≡ 03 czerwiec, 2009

Szkoła Wizażu i Charakteryzacji przy Warszawskiej Szkole Reklamy zaprasza na RE-ACT Fashion Show - wyjątkowy pokaz mody, który odbędzie się na zakończenie Fashion Week Poland, 5 czerwca 2009 r. o godz. 18.30 w andel’s Hotel w Łodzi.

RE-ACT Fashion Show to unikalne wydarzenie, którego ideą jest propagowanie wartości ekologicznych i odpowiedzialności społecznej poprzez najświeższe trendy w modzie i wzornictwie.

Słuchaczki Szkoła Wizażu i Charakteryzacji pod kierunkiem wykładowcy Szkoły Małgorzaty Bałdowskiej odpowiedzialne są za realizację makijaży i fryzur modelek, jakie wezmą udział we wszystkich pokazach mody i prezentacjach konkursowych. Małgorzata Bałdowska przyjęła także zaproszenie do Jury konkursu na najlepszą kolekcję recyklingową, którego finał odbędzie się podczas Gali RE-ACT.

Szkoła Wizażu i Charakteryzacji na RE-ACT Fashion Show 2009

Podczas RE-ACT Fashion Show publiczność będzie miała okazję zobaczyć kreacje na wiosnę/lato 2010 zaprojektowane przez głównego projektanta LAC ET MEL, Gregora Clemensa. LAC ET MEL to marka świadoma ekologicznie, dlatego doskonale wpisuje się w ideę RE-ACT. Światowa premiera kolekcji projektanta, który uznany został przez brytyjską edycję Vogue za jednego z największych wizjonerów świata mody to gratka dla miłośników mody oraz wszystkich tych, którzy chcą wyprzedzać trendy.

W drugiej części gali publiczność zobaczy kreacje finalistów konkursu na najlepszą kolekcję recyklingową. Jury w składzie: Gregor Clemens, Alexandra von Schledorn (Fashion & Design freelancer), Marek Straszewski (fotograf), Grzegorz Matląg (projektant), Agnieszka Kawala–Surma (projektantka, Young Polish Designers Foundation), Małgorzata Bałdowska (wizażystka, Szkoła Wizażu i Charakteryzacji przy Warszawskiej Szkole Reklamy), Izabela Łapińska (fotograf) wyłoniło już 20 finałowych kolekcji.

Galę RE-ACT Fashion Show poprowadzi gwiazda i ambasadorka RE-ACT, Izabella Miko, aktorka znana z polskich oraz hollywoodzkich produkcji, a także z zamiłowania do ekologii. Gwiazda założyła nawet stronę internetową (www.ekomiko.com), gdzie znaleźć można praktyczne porady na temat ekologicznego stylu życia.

Wieczór zakończy premiera filmu „Home. S.O.S. Ziemia” w reżyserii Luca Bessona i Yanna Arthusa-Bertranda. To niesamowita podróż w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi i industrialne dzielnice Szanghaju… Podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, na kończące się zasoby naturalne. Efekt przewracającego się domina klęsk ekologicznych może zapoczątkować katastrofalne konsekwencje. Film HOME to ostrzeżenie przed zagładą, to wołanie naszej Planety o ratunek.

Ocena: 5.0/5 (1 głos)